Jesień to najlepsza pora roku na wykonywanie
zabiegów złuszczających.
W "BodyMedika" wykonujemy szereg różnych zabiegów złuszczania skóry mechanicznie i chemicznie:
Złuszczania mechaniczne:
MIKRODERMABRAZJA jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek, wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Złuszczanie następuje stopniowo dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn.
PEELING KAWITACYJNY - Super sonic skin scrubber wykorzystuje wielokierunkowe działanie technologii ultradźwiękowej. Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają, Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego oczyszczenia skory z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych.
Złuszczania chemiczne:
High Potency Peel (HPP) – alfahydroksy kwas nowej generacji. Wykazuje siłę działania większą niż 70% kwas glikolowy, ponieważ oprócz kwasu glikolowego zawiera kwas octowy i ester kwasu pirogronowego a także glikol propylenowy, który zwiększa penetrację związków aktywnych.
Wskazania:
- leczenie zmian hyperkeratotycznych
- leczenie zmian trądzikowych
- zaburzeń barwnikowych
- powierzchownych blizn
- działanie przeciwstarzeniowe
Yellow Peel – to jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność.
W pierwszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy – wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy.
W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C – działają stymulująco i rozświetlająco, pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin dzięki czemu skóra nabiera jędrności.
Trzy inne składniki kwas kojowy, fitowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.
Wskazania:
- drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie
- zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu
- przebarwienia na twarzy i dłoniach
- blizny i zaburzenia pigmentacji po trądziku
- choroby łojotokowe skóry
Płyn Jessner’a – roztwór alkoholowy zawierający kombinację kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i rezorcyny. Jego działanie polega na złuszczaniu naskórka poprzez jego zniszczenie a następnie jego regenerację.
Wskazania:
- odmłodzenie skóry i poprawa jej wyglądu (tekstury)
- zmniejszenie uszkodzeńskóry wywołanych promieniowaniem UV
- zmniejszenie przebarwień
- redukcja zaskórników, grudek i krost
- zmniejszenie łojotoku
- wygładzenie powierzchownych zmarszczek
Peeling migdałowy Mandel Plus - ze wszystkich kwasów AHA wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne, ponieważ budową jest zbliżony do wielu antybiotyków.
Działanie:
Ogólne:
• przeciwbakteryjne
• odkażające
• oczyszczające
Na skórę:
• odbarwiające
• złuszczające
• łagodzące
• regeneracyjne / przeciwstarzeniowe – wpływa na proces odnowy komórek
• wygładzające, nawilżające
• zwężające rozszerzone ujścia gruczołów łojowych
• przeciwtrądzikowe (właściwości antybakteryjne (antybiotykowe) - w środowisku kwaśnym kwas migdałowy działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo na szczepy bakterii Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia colli i Aerobacter aerogenes)
• przeciwzaskórnikowe (rozpuszcza łój skórny, oczyszcza zaczopowane ujścia mieszka włosowego z zalegających mas łojowo-rogowych ułatwiając ewakuację zawartości gruczołu łojowego)
• stymulujące syntezę elastyny i kolagenu
• nie zaburza produkcji melaniny, nie penetruje w głąb melanocytów
• nie wywołuje pozapalnej hiperpigmentacji
• nie wywołuje podrażnień, rumienia
• regulujące produkcję łoju skórnego
• rozświetlające
• efekt synergistyczny z kwasem cytrynowym – lepsze działanie nawilżające (badania dr Roberto Pelliccia z Instytutu Medicina Estetica Rzym).
Kwas salicylowy to kwas beta-hydroksylowy (BHA).
Ogólne działanie kwasu BHA jest bardzo podobne do kwasów owocowych AHA, czyli reguluje on odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Kwas salicylowy jest ponadto związkiem spokrewnionym z aspiryną (chemiczna nazwa aspiryny to kwas acetylosalicylowy) i tak jak ona posiada pewne właściwości przeciwzapalne, sprzyja więc procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych oraz oczyszczania porów skóry, co ma duże znaczenie w:
- leczeniu trądziku,
- zapobieganiu tworzeniu się wyprysków i likwidowaniu tzw. „zaskórników”
Z tego względu kwas salicylowy polecany jest dla cer trądzikowych, lecz również suchych z problem zanieczyszczeń w strefie T, ponieważ nie ma właściwości wysuszających.
Peeling pirogronowy ma działanie złuszczające. Dobrze wnika w głąb mieszka włosowo-łojowego, reguluje wydzielanie sebum i ma właściwości bakteriostatyczne, przez co zmniejsza zmiany trądzikowe. Ponadto na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu i elastyny, zmniejszając drobne zmarszczki i zwiększając jędrność i napięcie skóry. Stymulacja i regeneracja skóry właściwej są porównywalne z efektami zabiegów z użyciem TCA. Peeling kwasem pirogronowym jest jednak lepiej tolerowany przez pacjentów, ponieważ wywołuje mniejszy rumień i nie powoduje zmian pigmentacyjnych jakie zdarzają się w przypadku TCA.
Wskazania:
- trądzik w fazie aktywnej
- nadmierny łojotok
- trądzik różowaty, zaczerwienienie skóry u osób z policytemią, kuperozą
- blizny potrądzikowe
- łojotokowe zapalenie skóry
- nadmierne rogowacenie
- zmiany pigmentacyjne
PRZECIWSKAZANIA
do stosowania peelingów chemicznych:
- ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato)
- alergie skórne
- aktywna opryszczka
- skłonność do powstawania bliznowców
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
- ciąża, karmienie piersią
- liczne znamiona melanocytowe
- liczne teleangiektazje
- stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
- choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)
- skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia)
- ciężkie postacie trądzika (liczne krosty, torbiele ropne) wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej
- doustna terapia pochodnymi Wit. A (Roaccutane) minimum 6 m-cy przerwy
Cennik...
Tekst jest chroniony prawami autorskimi, zabrania się kopiowania, wykorzystywania go do celów komercyjnych,
dopuszczalne jest jedynie przeglądanie i wykorzystywanie we własnych celach.